Jak pielęgnować meble ogrodowe z drewna?

Jak pielęgnować meble ogrodowe z drewna?

Drewno to podstawowy surowiec stosowany do produkcji mebli. Drewniane meble idealnie wpisują się w wystrój wnętrza a także naszego ogrodu. Niezależnie od wzoru czy formy wszystkie meble wykonane z drewna wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na szczególną uwagę zasługują meble ogrodowe, gdyż są one narażone na wiele niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Wydawać się może, że drewno jednego gatunku nie różni się specjalnie od drugiego. W praktyce jednak wygląda to zupełnie inaczej. Drewniane meble mogą powstawać z najrozmaitszych gatunków drewna, a każdy rodzaj powinien być odpowiednio czyszczony. Producenci powinni wyposażyć swój produkt w instrukcję obsługi lub poinformować pracowników sklepu jak odpowiednio pielęgnować poszczególne elementy. Niestety nie zawsze ma to miejsce. Zanim kupimy meble ogrodowe warto dowiedzieć się jakie będą nas czekały zabiegi pielęgnacyjne.

Jeśli nie zostaliśmy poinstruowani jak odpowiednio pielęgnować nasze meble należy pamiętać o kilku ważnych sprawach.
Do czyszczenia wybierajmy tylko łagodne środki czystości. Dobrym rozwiązaniem będzie np. woda z płatkami mydlanymi. Innym sposobem może być czyszczenie mebli na sucho – w tym przypadku najlepiej skorzystać z miękkiej szczotki z włókna roślinnego. Drewno jest bardzo delikatne i łatwo coś uszkodzić czy porysować. Straci wtedy swoje walory estetyczne. Pamiętajmy wiec o ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *